  • RPC2512JT510K
RPC2512JT510K
advertisement
Manufacturer No:
RPC2512JT510K
HK JDW NO:
762-RPC2512JT510K
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 510kOhm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPC2512JT510K
  • Package / Case
    2512
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    510kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1.5W