  • RS1\414R70FE12
RS1\414R70FE12
advertisement
Manufacturer No:
RS1\414R70FE12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RS1\414R70FE12
Package:
Ceramic
Datasheet:
RS1\414R70FE12
Description:
Through Hole 14.7Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RS1\414R70FE12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    14.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    400mW
  • Diameter
    2.16mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.16mm