  • RSELP5052R7F20023
RSELP5052R7F20023
advertisement
Manufacturer No:
RSELP5052R7F20023
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-RSELP5052R7F20023
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
SUPERCAPACITOR 5F 2.7V RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSELP5052R7F20023
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Taiyo Yuden
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    RSELP
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7 V
  • Capacitance
    5 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)