  • RSF-25JR-26-2K7
RSF-25JR-26-2K7
advertisement
Manufacturer No:
RSF-25JR-26-2K7
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RSF-25JR-26-2K7
Datasheet:
RSF-25JR-26-2K7
Description:
2.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF-25JR-26-2K7
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W