  • RSF100JR-52-16K
RSF100JR-52-16K
advertisement
Manufacturer No:
RSF100JR-52-16K
HK JDW NO:
898-RSF100JR-52-16K
Datasheet:
RSF100JR-52-16K
Description:
16kOhm, 1W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF100JR-52-16K
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    16kOhm
  • Power (Watts)
    1W