  • RSF1GB10R0
RSF1GB10R0
advertisement
Manufacturer No:
RSF1GB10R0
HK JDW NO:
762-RSF1GB10R0
Description:
10Ohm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
RSF1GB10R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Length
    10.9982mm