  • RSF1WSJT-52-16R
RSF1WSJT-52-16R
advertisement
Manufacturer No:
RSF1WSJT-52-16R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RSF1WSJT-52-16R
Datasheet:
RSF1WSJT-52-16R
Description:
16Ohm, 1W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF1WSJT-52-16R
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    16Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    1W