  • RSF2JA18R0-C3
RSF2JA18R0-C3
advertisement
Manufacturer No:
RSF2JA18R0-C3
HK JDW NO:
762-RSF2JA18R0-C3
Package:
Axial
Datasheet:
RSF2JA18R0-C3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSF2JA18R0-C3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RSF
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    18Ohms
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    2W