  • RSF2JT6K20
RSF2JT6K20
advertisement
Manufacturer No:
RSF2JT6K20
HK JDW NO:
762-RSF2JT6K20
Datasheet:
RSF2JT6K20
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 6.2kOhm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF2JT6K20
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.2kOhm
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, 13.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W