  • RSF300JB-91-130K
RSF300JB-91-130K
advertisement
Manufacturer No:
RSF300JB-91-130K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RSF300JB-91-130K
Datasheet:
RSF300JB-91-130K
Description:
130kOhm, 3W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF300JB-91-130K
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RSF
  • Size / Dimension
    0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    130kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W