  • RSF300JB-91-91R
RSF300JB-91-91R
advertisement
Manufacturer No:
RSF300JB-91-91R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RSF300JB-91-91R
Datasheet:
RSF300JB-91-91R
Description:
91Ohm, 3W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF300JB-91-91R
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W