  • RSF5WSJB-91-62R
RSF5WSJB-91-62R
advertisement
Manufacturer No:
RSF5WSJB-91-62R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RSF5WSJB-91-62R
Datasheet:
RSF5WSJB-91-62R
Description:
62Ohm, 5W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF5WSJB-91-62R
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    5W