  • RSMF2JA820R
RSMF2JA820R
advertisement
Manufacturer No:
RSMF2JA820R
HK JDW NO:
762-RSMF2JA820R
Datasheet:
RSMF2JA820R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 820Ohm, 2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF2JA820R
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    820Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.8 mm