  • RSMF2JB100R
RSMF2JB100R
advertisement
Manufacturer No:
RSMF2JB100R
HK JDW NO:
762-RSMF2JB100R
Datasheet:
RSMF2JB100R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF2JB100R
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    4.2mm