  • RSMF3JT10K0-C1
RSMF3JT10K0-C1
advertisement
Manufacturer No:
RSMF3JT10K0-C1
HK JDW NO:
762-RSMF3JT10K0-C1
Datasheet:
RSMF3JT10K0-C1
Description:
Axial, Through Hole 10kOhms, 3W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF3JT10K0-C1
    Select All
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C