  • RSP-500-12
RSP-500-12
advertisement
Manufacturer No:
RSP-500-12
HK JDW NO:
495-RSP-500-12
Package:
Datasheet:
RSP-500-12
Description:
Quantity:
In Stock : 124
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RSP-500-12
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Chassis, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    13
  • Weight
    1.299996kg
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RSP-500 (500W)
  • Size / Dimension
    9.06Lx5.00W x 1.59 H 230.0mmx127.0mmx40.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
  • Power (Watts)
    500W
  • Power Rating
    500.4W
  • Depth
    40.5mm
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~370VDC
  • Output Current
    41.7A
  • Output Power
    500.4W
  • Current - Output 1
    41.7A
  • Max Output Power
    500.4W
  • Max Input Current
    5.3A
  • Height
    40.5mm