  • RSSD25168CR470MB00
RSSD25168CR470MB00
advertisement
Manufacturer No:
RSSD25168CR470MB00
HK JDW NO:
875-RSSD25168CR470MB00
Description:
Res Wirewound 0.47 Ohm 20% 200W 75ppm/C RDL Lug Bolt-On Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RSSD25168CR470MB00
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    470mOhms
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    200W
  • Power Rating
    200W
  • Diameter
    1.063 OD 0.646 ID 27.00mmx16.40mm
  • Height
    50mm
  • Length
    6.614 168.00mm