  • RT025AM2201KN
RT025AM2201KN
advertisement
Manufacturer No:
RT025AM2201KN
HK JDW NO:
875-RT025AM2201KN
Description:
Res Wirewound POT 2.2K Ohm 10% 25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (53 X 38 X 42mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RT025AM2201KN
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    25W