  • RT025AM6R80KN
RT025AM6R80KN
advertisement
Manufacturer No:
RT025AM6R80KN
HK JDW NO:
875-RT025AM6R80KN
Description:
Res Wirewound POT 6.8 Ohm 10% 25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (53 X 38 X 42mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RT025AM6R80KN
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    25W