  • RT0603BRD07284KL
RT0603BRD07284KL
advertisement
Manufacturer No:
RT0603BRD07284KL
HK JDW NO:
898-RT0603BRD07284KL
Datasheet:
RT0603BRD07284KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 284kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5563
Step5Bar-code shipping tag
RT0603BRD07284KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RT
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    284kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm