  • RT0603DRD0730K9L
RT0603DRD0730K9L
advertisement
Manufacturer No:
RT0603DRD0730K9L
HK JDW NO:
898-RT0603DRD0730K9L
Datasheet:
RT0603DRD0730K9L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0603DRD0730K9L
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    30.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm