  • RT2010FKE07825KL
RT2010FKE07825KL
advertisement
Manufacturer No:
RT2010FKE07825KL
HK JDW NO:
898-RT2010FKE07825KL
Datasheet:
RT2010FKE07825KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 825kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT2010FKE07825KL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    825kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm