  • RVC2512JT2K40
RVC2512JT2K40
advertisement
Manufacturer No:
RVC2512JT2K40
HK JDW NO:
762-RVC2512JT2K40
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RVC2512JT2K40
Step5Bar-code shipping tag
RVC2512JT2K40
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhm
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    3000V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm