  • RW2R0CBR330J
RW2R0CBR330J
advertisement
Manufacturer No:
RW2R0CBR330J
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-RW2R0CBR330J
Package:
4122 J-Lead
Datasheet:
RW2R0CBR330J
Description:
RW Series, Wirewound, 330mOhm, ±5%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RW2R0CBR330J
  • Package / Case
    4122 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RW
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.407Lx0.226W 10.34mmx5.74mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±90ppm/°C
  • Resistance
    330mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Case Code (Imperial)
    4023
  • Height
    5.7658mm
  • Height Seated (Max)
    0.227 5.77mm