  • RW2R0DAR015JT
RW2R0DAR015JT
advertisement
Manufacturer No:
RW2R0DAR015JT
HK JDW NO:
547-RW2R0DAR015JT
Package:
4524 J-Lead
Datasheet:
RW2R0DAR015JT
Description:
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 15mOhm, ±5%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
RW2R0DAR015JT
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    4524 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.240W 11.56mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    15mOhm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Construction
    Recessed Base
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
    4624
  • Height
    5.74mm
  • Height Seated (Max)
    0.231 5.87mm