  • RW3R0DB5R00JE
RW3R0DB5R00JE
advertisement
Manufacturer No:
RW3R0DB5R00JE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-RW3R0DB5R00JE
Package:
6327 J-Lead
Datasheet:
RW3R0DB5R00JE
Description:
RW Series, Wirewound, 5Ohms, 3W, ±5%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 110
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RW3R0DB5R00JE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    6327 J-Lead
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    SMD J-Lead, Recessed
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RW
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.625Lx0.273W 15.88mmx6.93mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    J-Lead
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.231 5.87mm
  • Width
    6.93mm