  • RW80U8R20FS70
RW80U8R20FS70
advertisement
Manufacturer No:
RW80U8R20FS70
HK JDW NO:
866-RW80U8R20FS70
Datasheet:
RW80U8R20FS70
Description:
Through Hole 8.2Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RW80U8R20FS70
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    11.1mm