  • RWR78S6800FRBSL
RWR78S6800FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR78S6800FRBSL
HK JDW NO:
873-RWR78S6800FRBSL
Datasheet:
RWR78S6800FRBSL
Description:
680Ohms, 10W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR78S6800FRBSL
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    680Ohms
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    45.212mm
  • Width
    9.53mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
  • Tolerance
    ±1%