  • RWR80S10R0FMS73
RWR80S10R0FMS73
advertisement
Manufacturer No:
RWR80S10R0FMS73
HK JDW NO:
873-RWR80S10R0FMS73
Datasheet:
RWR80S10R0FMS73
Description:
Through Hole 10Ohms, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR80S10R0FMS73
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    2.39mm