  • RWR80S8R87FRB12
RWR80S8R87FRB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR80S8R87FRB12
HK JDW NO:
873-RWR80S8R87FRB12
Datasheet:
RWR80S8R87FRB12
Description:
Through Hole 8.87Ohms, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR80S8R87FRB12
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    8.87Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    2.39mm