  • RWR80SR505BRS70
RWR80SR505BRS70
advertisement
Manufacturer No:
RWR80SR505BRS70
HK JDW NO:
866-RWR80SR505BRS70
Package:
Ceramic
Datasheet:
RWR80SR505BRS70
Step5Bar-code shipping tag
RWR80SR505BRS70
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    505mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    10.31mm
  • Width
    2.39mm