  • RWR81S2490DSS74
RWR81S2490DSS74
advertisement
Manufacturer No:
RWR81S2490DSS74
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR81S2490DSS74
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 249Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81S2490DSS74
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    249Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.16mm
  • Length
    6.35mm