  • RWR81S7R87FSS74
RWR81S7R87FSS74
advertisement
Manufacturer No:
RWR81S7R87FSS74
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR81S7R87FSS74
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 7.87Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81S7R87FSS74
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    7.87Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.16mm
  • Length
    6.35mm