  • RWR82SR143FRS74
RWR82SR143FRS74
advertisement
Manufacturer No:
RWR82SR143FRS74
HK JDW NO:
866-RWR82SR143FRS74
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 143mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR82SR143FRS74
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    650 ppm/°C
  • Resistance
    143mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Diameter
    1.98mm
  • Length
    7.92mm