  • RWR84SR442DRB12
RWR84SR442DRB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR84SR442DRB12
HK JDW NO:
873-RWR84SR442DRB12
Datasheet:
RWR84SR442DRB12
Description:
Through Hole 442mOhms, 7W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR84SR442DRB12
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±650ppm/°C
  • Resistance
    442mOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    7W
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm