  • RWR84SR619FMRSL
RWR84SR619FMRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR84SR619FMRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RWR84SR619FMRSL
Package:
Axial
Datasheet:
RWR84SR619FMRSL
Step5Bar-code shipping tag
RWR84SR619FMRSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    619mOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7W
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm