  • RWR89N3920DPB12
RWR89N3920DPB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR89N3920DPB12
HK JDW NO:
873-RWR89N3920DPB12
Datasheet:
RWR89N3920DPB12
Step5Bar-code shipping tag
RWR89N3920DPB12
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    392Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Diameter
    4.75mm
  • Length
    14.224mm
  • Width
    4.75mm