  • S-1111B34MC-NYTTFG
S-1111B34MC-NYTTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1111B34MC-NYTTFG
HK JDW NO:
724-S-1111B34MC-NYTTFG
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1111 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 7482
Step5Bar-code shipping tag
S-1111B34MC-NYTTFG
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-1111
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    3.4V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.4V
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.434V
  • Output Voltage1-Min
    3.366V
  • Length
    2.9mm