  • S-1121B46MC-N3FTFG
S-1121B46MC-N3FTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1121B46MC-N3FTFG
HK JDW NO:
724-S-1121B46MC-N3FTFG
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1121 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 2219
Step5Bar-code shipping tag
S-1121B46MC-N3FTFG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    4.6V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.17V
  • Output Voltage1-Max
    4.646V
  • Output Voltage1-Min
    4.554V
  • Voltage Tolerance-Max
    1%
  • Input Voltage Absolute-Max
    7V
  • Length
    2.9mm