  • S-1131B23UC-N4ITFG
S-1131B23UC-N4ITFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1131B23UC-N4ITFG
HK JDW NO:
724-S-1131B23UC-N4ITFG
Package:
SOT-89-5/6
Description:
Enable Fixed PMIC S-1131 Series SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 8430
Step5Bar-code shipping tag
S-1131B23UC-N4ITFG
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.49V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)