  • S-1131B38PD-N4XTFG
S-1131B38PD-N4XTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1131B38PD-N4XTFG
HK JDW NO:
724-S-1131B38PD-N4XTFG
Package:
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1131 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 3594
Step5Bar-code shipping tag
S-1131B38PD-N4XTFG
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    6
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    3.8V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.28V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.876V
  • Output Voltage1-Min
    3.724V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.9mm
  • Width
    2.8mm