  • S-1132B26-U5T1G
S-1132B26-U5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1132B26-U5T1G
HK JDW NO:
724-S-1132B26-U5T1G
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1132B26-U5T1G
Description:
Enable Fixed PMIC S-1132 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 4521
Step5Bar-code shipping tag
S-1132B26-U5T1G
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    5
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    2.6V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.21V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.626V
  • Output Voltage1-Min
    2.574V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm