  • S-1132B29-U5T1G
S-1132B29-U5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1132B29-U5T1G
HK JDW NO:
724-S-1132B29-U5T1G
Datasheet:
S-1132B29-U5T1G
Quantity:
In Stock : 4886
Step5Bar-code shipping tag
S-1132B29-U5T1G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1132
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.21V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)