  • S-1133A38-U5T1U
S-1133A38-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1133A38-U5T1U
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1133A38-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1133A38-U5T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1133 Series SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 8198
Step5Bar-code shipping tag
S-1133A38-U5T1U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Supply (Max)
    90μA
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 100mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Supplier Device Package
    SOT-89-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA