  • S-1133B13-U5T1U
S-1133B13-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1133B13-U5T1U
HK JDW NO:
724-S-1133B13-U5T1U
Datasheet:
S-1133B13-U5T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1133 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 5082
Step5Bar-code shipping tag
S-1133B13-U5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1133
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.3V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.78V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm