  • S-1133B35-U5T1G
S-1133B35-U5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1133B35-U5T1G
HK JDW NO:
724-S-1133B35-U5T1G
Datasheet:
S-1133B35-U5T1G
Quantity:
In Stock : 10744
Step5Bar-code shipping tag
S-1133B35-U5T1G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1133
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
    90μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    3.5V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 100mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.535V
  • Output Voltage1-Min
    3.465V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm