  • S-1135A13-A6T1U
S-1135A13-A6T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1135A13-A6T1U
HK JDW NO:
724-S-1135A13-A6T1U
Package:
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
S-1135A13-A6T1U
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1135 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 16048
Step5Bar-code shipping tag
S-1135A13-A6T1U
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    6
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    1.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.3V
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Dropout Voltage1-Max
    0.47V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm