  • S-1137A28-I6T2U
S-1137A28-I6T2U
advertisement
Manufacturer No:
S-1137A28-I6T2U
HK JDW NO:
724-S-1137A28-I6T2U
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-1137A28-I6T2U
Description:
Enable, Soft Start Fixed 0.5mm PMIC S-1137 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 15974
Step5Bar-code shipping tag
S-1137A28-I6T2U
  • Terminal Finish
    TIN
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Output Voltage 1
    2.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Protection Features
    Over Current
  • Voltage Dropout (Max)
    0.31V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.828V
  • Output Voltage1-Min
    2.772V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA