  • S-1137A32-U5T1U
S-1137A32-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1137A32-U5T1U
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1137A32-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1137A32-U5T1U
Description:
Enable, Soft Start Fixed PMIC S-1137 Series SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 7031
Step5Bar-code shipping tag
S-1137A32-U5T1U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Supplier Device Package
    SOT-89-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1137
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.31V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)