  • S-1137B29-U5T1G
S-1137B29-U5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1137B29-U5T1G
HK JDW NO:
724-S-1137B29-U5T1G
Datasheet:
S-1137B29-U5T1G
Description:
Enable, Soft Start Fixed PMIC S-1137 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 9176
Step5Bar-code shipping tag
S-1137B29-U5T1G
    Select All
  • Output Voltage 1
    2.9V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.31V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.929V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA